Co trzeba sprawdzić przed zakupem mieszkania?

szafki (1)Dla kogoś, kto kupuje swoje pierwsze mieszkanie w życiu ta sytuacja jest niezwykle emocjonująca, ale należy zachować zdrowy rozsądek i dobrze przyjrzeć się nieruchomości, na którą chce się wydawać wszystkie swoje oszczędności lub nawet wziąć wieloletni kredyt.

Niektórym wydaje się, że nie warto tracić czasu na sprawdzenie wszystkiego po kilka razy, tylko można zawierzyć słowu sprzedawcy nieruchomości lub doradcy, który zajmuje się wszystkimi formalnościami, ale o wiele bezpieczniej jest samemu zadbać o swoje interesy.

Dlatego też absolutnie konieczne jest sprawdzenie w księgach wieczystych, czy interesujące nas budownictwo nie jest przypadkiem w żaden sposób zadłużone. Bez tego nie ma nawet co myśleć o zakupie nieruchomości, bo można spotkać się z nieprzyjemną niespodzianką. Dobrze jest również pamiętać, aby w przypadku mieszkań i domów kupowanych na rynku wtórnym upewnić się, że nikt nie jest w nich zameldowany. Dzięki tym prostym krokom można zwiększyć szanse na to, że cała transakcja odbędzie się bez niepotrzebnych komplikacji.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles