Łazienka w starym stylu

Łazienka w starym stylu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Polacy coraz odważniej podchodzą do aranżacji wnętrz, a w szczególności do aranżacji łazienek. Jak zwykle we wszystkich dziedzinach życia, na które wpływ ma moda następuje moment zwrotny, czyli punkt, w którym wszystko już zostało wymyślone i jedyne co pozostaje do zrobienia to powrót do starego trendu. Aranżacja wnętrz łazienek w klasycznym stylu nie jest wcale taka zła i nie oznacza oczywiście rezygnacji z bieżącej wody na rzecz wiadra, to raczej sztuka kompromisu pomiędzy klasycznie wyglądającymi płytkami , bateriami i armaturą a nowoczesnym sprzętem który znajduje się w każdej współczesnej łazience. Pierwszym pomysłem jaki przychodzi na myśl, gdy mowa o aranżacji w stylu retro są podgrzewane podłogi. Ten genialny wynalazek pozwala zrezygnować z współcześnie wyglądającego kaloryfera, który nijak nie pasuje do klasycznej łazienki.

Kolejnym pomysłem są ozdobne baterie, klasyczne kurki i niezabudowana wanna na nogach. Aranżacja łazienek w stylu retro jest szczególnie dobrym pomysłem jeśli inne części domu są w ten sposób urządzona. Jeśli niestety pozostała część domu jest “zwyczajna”, mimo wszystko nie trzeba zbytnio się martwić o złe połączenie stylów. Łazienka jest w odróżnieniu od reszty pomieszczeń niezależna od innych wnętrz, więc inny styl nie będzie miał tak negatywnego wpływu na odbiór całości.

Aranżacja łazienek w starym stylu daje dużo radości i satysfakcji, czasami może przywodzić na myśl wspomnienia z dzieciństwa. Wystarczy jakiś detal podobny do tego sprzed lat, efekt na pewno będzie warty trudu i pieniędzy. Jeżeli zależy nam na umieszczeniu w naszej oldskul-owej łazience jakiegoś mebla należy się zastanowić czy spełni on nasze oczekiwania i dobrze się wkomponuje, myślę że tradycyjna komoda posiadająca drzwi drewniane będzie odpowiednio się komponowała.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles