Wielkanoc w Twoich wnętrzach

Wielkanoc w Twoich wnętrzach
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Choć większość z nas z większym sentymentem podchodzi do świąt Bożego Narodzenia, to święta wielkanocne także są piękne. Dla wszystkich chrześcijan to wyjątkowo radosny dzień, któremu towarzyszy wyjątkowy nastrój. Nastrój oczekiwania w skupieniu i ciszy na radosną nowinę – Zmartwychwstanie Pańskie. Towarzyszącą temu wydarzeniu atmosferę warto przenieść do swoich przysłowiowych czterech kątów jeszcze przed nastaniem tego wyjątkowego święta, a temu, bez wątpienia, sprzyja pora roku, jaką obecnie mamy, czyli wiosna. Jak udekorować mieszkanie na tę okoliczność i wprowadzić optymistyczną, radosną atmosferę do własnego domu? Otóż nie jest to wcale takie trudne.

Kwitnące wnętrza

Wiosna kojarzy nam się przede wszystkim z kwitnącymi, różnokolorowymi kwiatami i pączkującymi gałązkami. Nic dziwnego. To właśnie o tej porze roku wszystko budzi się do życia. To ściśle wiąże się ze zbliżającymi się świętami. Istnieją kwiaty, które utożsamiamy właśnie z Wielkanocą. Wśród nich należy wymienić żółte żonkile, intensywnie pachnące hiacynty oraz kolorowe tulipany. Warto kupić te kwiaty jeszcze przed świętami. Wprowadzą one do naszych mieszkań wyjątkowy, radosny klimat, wnętrza mieszkań otulą przyjemnym zapachem, który będzie napawał nas radością. Oprócz tego z Wielkanocą kojarzą nam się także bazie, gałązki wierzbowe oraz forsycje. Kompozycja stworzona z gałązek tych roślin, wzbogacona o wielkanocne dekoracje na pewno będzie prawdziwą ozdobą wnętrz.

Symbole wielkanocne

Wielkanoc, jak każde święto, kojarzona jest z typowymi dla niej symbolami. Baranki, zajączki, palmy czy koszyczki pełne pisanek – to te elementy tyczą się Świąt Wielkiej Nocy. Warto wprowadzić je do swojego mieszkania. Sprawią, że święta będą kolorowe, a ich radosne oblicze będzie obecne na każdym kroku. Pomalowane przez najmłodszych członków rodziny jajka czy własnoręcznie zrobiona palma wielkanocna ożywią wnętrza i sprawią, że święta będą wyjątkowe.

Wielkanoc to także tradycyjne potrawy, które muszą zagościć na świątecznym stole, ale o nich oraz o tym, co symbolizują – w następnym artykule.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles