Wszechobecne panele dotykowe

Uslugi ciecia laserem (3)Ostatnie lata to wielki postęp technologii użytkowej i multimedialnej. Miniaturyzacja podzespołów komputerowych zaowocowała powstaniem laptopów, nawigacji samochodowej czy cyfrowych aparatów fotograficzny. Kolejny przełom, czyli pojawienie się tabletów i smart fonów oraz ich wielki tryumf komercyjny, możliwy był tylko i wyłącznie dzięki temu, że do komercyjnego użytku dostały się panele dotykowe.
Historia paneli dotykowych, podobnie jak większości innowacji jak GPS czy Internet, jest silnie związana z wojskowością i badaniami nad usprawnieniem funkcjonowania żołnierza na polu bitwy. Możliwość wydawania poleceń systemom komputerowym i nawigacyjnym poprzez panele dotykowe szybko zrewolucjonizowała korzystanie z większości programów i pozwoliło na dalsze zmniejszanie urządzeń ? od tej pory panele dotykowe zastąpić mogły dużą i nieporęczną klawiaturę z myszką.
Dzisiaj panele dotykowe spotkać można nie tylko w urządzeniach osobistych, codziennego użytku. W windach lub bankomatach, samoobsługowych stoiskach, coraz częściej wydaje się polecenia poprzez dotyk gładkiego szklanego panelu.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles