Cztery pory roku w jednym domu!

W związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku nieruchomości we Wrocławiu powstają co roku nowe ciekawe inwestycje dla wszystkich tych, którzy poszukują dla siebie domu, mieszkania.

Ostatnio zainteresowanie rośnie wokół nowo powstałego osiedla Cztery Pory Roku położonego na Krzykach -Jagodnie. Co wyróżnia osiedle? I czy warto zwrócić na nie uwagę?

Jedni mówią o nim jak o odrębnym miasteczku, w którym mieszkańcy wszystko właściwie mają pod ręką i gdyby tylko nie musieli, np. ze względu na pracę nie opuszczali by go nawet na krok.

Osiedle zostało uznane przez czytelników Gazety Wrocławskiej za „Najpiękniejsze Osiedle Dolnego Śląska”. Coś zatem musi je wyróżniać skoro otrzymało aż takie wyróżnienie. Co?

Jedni wskazują na dostępność ciekawych rozrywek w tym fitnesu, inni na szczególne krajobrazy, które pomagają się wyciszyć po ciężkiej pracy, jeszcze inni doceniają zielony dziedziniec.

Wszystko razem zapewnia ogromny komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Wbrew pozorom osiedle nie musi nam się kojarzyć z molochem na 30 pięter. W osiedlu cztery pory roku zainwestowano w niższa zabudowę, trzy piętrową. Ma to zapewnić element intergracji z osobami mieszkającymi na wspólnym osiedlu. Nie ma wówczas mowy o anonimowych lokatorach, których nikt nie zna. Wręcz przeciwnie namawia się ich do pogłębienia więzi między wszystkimi mieszkańcami. Intergrację ma również zapewnić zielony plac na zewnątrz osiedla z ławeczkami i miejscami do grillowania.

Bezpieczeństwo

Wydaje się, że na osiedle nie dostanie się nikt, kto może zagrażać bezpieczeństwu osób tam mieszkających. Jest kilka elementów dodatkowych, które zostały stworzone tylko po to by czyć się bezpieczniej. Jednym z nich są antywłamaniowe rolety położone we wszystkich oknach na parterze oraz drzwi antywłamaniowe.

Dla dzieci przygotowano boisko do siatkówki, koszykówki, a także świetlicę i zielone miejsca do zabawy swobodnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice mogą z okien obserwować swoje dzieci i mieć tym samym cały czas czujne oko na to co się z nimi dzieje.

Teren na całej powierzchni jest strzeżony i kontrolowany całodobowo.

W odbiornikach TV można oglądać wybrane strefy osiedla, w tym place zabaw. Nad porządkiem, prócz systemów bezpieczeństwa, czuwają agencja ochrony oraz profesjonalny administrator.

Dla kogo?

Osiedle cztery pory roku to chyba najlepsza alternetywa dla rodzin z dziećmi. To one najbardziej szanują sobie bezpieczeństwo i spokój. Dużą wygodą szczególnie dla młodych mam jest dostępność apteki, marketu, fitnessu, czy zielonej przestrzeni do spacerów. Nie muszą one bowiem pokonywać dużych odległości w celu zrobienia zakupów itp. Nie mówiąc już o tym ile stresu i nerwów pożera podróż tramwajem czy autobusem wśród grupy ludzi i totalnym ścisku.

Co więcej dla pracujących mam zrobiono jeszcze krok dalej i zorganizowano domowe przedszkola na terenie osiedla.

Odrobina luksusu?

Architekci szanując potrzeby mieszkańców zadbali o kilka elementów luksusowych. Podziemny, podgrzewany parking, wysoki standard mieszkań, klatek schodowych, czy ciekawa aranżacja podwórka. No cóż jeśli chce się coś sprzedać trzeba zadbać by klient został obsłużony na najwyższym poziomie. Dużą rolę pod tym względem przywiązano także do niepełnosprawnych osób.

Osiedle w liczbach

Do dyspozycji jest 1200 mieszkań. Ceny mieszkań uzależnione są oczywiście od powierzchni. Za mieszkanie dwupokojowe zapłacimy średnio ok. 250 tys., przy trzypokojowym ok. 290 tys.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles