Mała sypialnia – projekt

Mała sypialnia – projekt

Powszechnie wiadomo, że jasne kolory optycznie dodają pomieszczeniu więcej przestrzeni. Jednak biel bardzo szybko się nudzi, a wiele osób, posiadających małe sypialnie, poszukuje czegoś bardziej oryginalnego.
Tradycyjna biel może zostać zastąpiona przez tapetę w ozdobny deseń, jasny błękit połączony z kolorem kremowym, pastelowe czy geometryczne wzory lub tynk dekoracyjny itd. Wybranie spośród tych możliwości urozmaici wnętrze nie tylko o kolor, lecz także o fakturę ścian (np. tynk dekoracyjny). Jeśli nasza sypialnia ma nieregularny kształt lub jeśli chcemy jedną ścianę optycznie oddalić, powinniśmy pomalować tę bliżej na kolor jasny, a przeciwstawną na ciemny.
Mimo że biel traci na popularności, to nadal wyróżnia się na tle innych kolorów. Nadaje bowiem wnętrzom pewnego staroświeckiego uroku. Biało-czarna aranżacja sypialni prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody, więc jest to rozwiązanie na wiele, wiele lat. Poza tym monotonność bieli łatwo przełamać drobnymi akcentami kolorystycznymi.
Dodatkową przestrzeń zyskamy jeśli duże okna osłonimy tylko minimalnie. Wtedy do naszej sypiali będzie wpadać więcej promieni słonecznych, które ją rozświetlą i optycznie powiększą. W przypadku drzwi powinniśmy je albo usunąć albo zdecydować się na przeszklony wariant.
Najbardziej spektakularne zmiany wprowadzają lustra. Są w stanie nawet dwukrotnie optycznie powiększyć pomieszczenie. W tym wypadku najpraktyczniejsze okażą się drzwi dużej szafy.
Sypialnia, jak niemal każda mała przestrzeń, może być zaaranżowana w ciekawy sposób. Mimo że brak miejsca jest dużą przeszkodą, to można ją pokonać.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles