New romantic

New romantic

Alternatywą dla stylu glamour jest styl new romantic, łączący nastrojowość z luksusem, jednak nieocierający, tak jak glamour, o przesadę. Jest on pełny zmysłowości i osobliwego uroku.

Wystrój charakteryzuje przygaszona paleta barw. Nie zabraknie tutaj subtelnych róży i gustownych szarości. Można je znaleźć np. w linii farb Dekoral Fashion Akrylit w Fashion Collection. Doskonałym wyborem będzie np. wyrafinowany „koronkowy róż” połączony z „satynowym wrzosem”. Drugi kolor wcale nie musi pokrywać całej ściany. Aby osiągnąć ciekawy, oryginalny efekt, drugi kolor należy wprowadzić za pomocą dekoracyjnego szablonu, który inspirowany jest kształtem drobnej koronki.

Przy meblowaniu należy pamiętać o zachowaniu „lekkości” wnętrza, a co za tym idzie unikać nadmiaru przedmiotów. Powinniśmy zatem wybrać główny element sypialni. W tej roli doskonale sprawdzi się duże, metalowe łóżko z dekoracyjnym zagłówkiem. Narzuta powinna być zbliżona do koloru ścian. Warto ozdobić je także satynowym poduszkami z florystycznymi motywami. Uzupełnieniem będzie np. klasyczna komoda i barokowy fotel. Przytulności doda biały, przyjemny w dotyku dywan. Z dodatkami nie wolno przesadzać! Kilka bibelotów na komodzie w zupełności wystarczy. Ostatnim elementem, który dopełni całość, jest oświetlenie. Pod sufitem warto zawiesić stylowy, ozdobny żyrandol.

Styl new romantic jest idealny dla osób poszukujących czegoś wyjątkowego, wyrafinowanego, a zarazem eleganckiego, nieprzytłaczjącego i lekkiego.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles