Okucia do szkła

okucia-do-szkla-9Okucia do szkła mają ogromny wpływ nie tylko na komfort użytkowania, ale również na szczelność drzwi i okien. Nie można zapominać również i o tym, że okucia do szkła mają bardzo duży wpływ na ochronę przed włamaniem do naszego mieszkania, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby kupić naprawdę porządne okna i drzwi szklane, które posiadają porządne okucia.

Okucia budowlane muszą spełniać wszystkie wymagania, które bardzo dokładnie zostały opisane w normie PN-EN 1935:2003/AC:2005. W zakresie tej normy podano, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do materiałów i stosowanych metod produkcji pod takim warunkiem, że okucia odpowiadają wymaganiom właściwym do ich stosowania.

Okucia do szkła są instalowane między innymi w nowoczesnych drzwiach rozsuwanych, czy też szklanych drzwiach składanych, które cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. W przypadku okien należy stosować okucia, które spełniają jeszcze jedną normę – EN 13126. Jak widać wybierając okucia, należy zwracać uwagę nie tylko na cenę i design, ale przede wszystkim na aspekty bezpieczeństwa. Norma EN 13126 dotyczy wszystkich aspektów wytrzymałości oraz trwałości okuć. Na parametry te zwracać powinny przede wszystkim osoby, które inwestują w drzwi zewnętrze, które jak powszechnie wiadomo mogą być narażone na włamania.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles