Podbitka świerk skandynawski

Podbitka swierk skandynawski (5)Okap jest bardzo wyeksponowanym elementem budynku, również oglądany od spodu powinien być estetyczny i ładny. By ukryć wszystko to w okapie, czego nie powinno się oglądać, stosuje się podbitki drewniane lub ze sztucznych paneli. Najczęstszym rozwiązaniem jest jednak podbitka z drewna iglastego. Jest trwała, estetyczna i pozwala na uzyskanie ciekawej faktury. Od inwencji cieśli i projektanta zależy, jak się będzie prezentować.

Wiele realizacji podbitek jest wykonywanych z zastosowaniem gatunków iglastych drewna. Najczęściej stosowanymi są świerk i sosna. Trwałe rozwiązania dające gwarancję długiego, bezproblemowego użytkowania daje zastosowanie świerka skandynawskiego, trwalszego i o lepszych właściwościach fizycznych niż jego rodzimy, polski odpowiednik.

Podbitka świerk skandynawski do dobra jakość w połączeniu ze stosunkowo niską ceną. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, z punktu widzenia kosztów budowy, pozwalające uzyskać zamierzony efekt plastyczny oraz odpowiednią trwałość, która jest w wypadku elementów wystawionych na działanie warunków atmosferycznych bardzo istotna.

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles