Przydomowe oczyszczalnie ścieków

przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-5Pomimo tego, że nie wszystkie działki budowlane są obecnie „uzbrojone” w media, tj. mają dostęp do kanalizacji czy instalacji gazowej, to są one na tyle atrakcyjne, że dość często stają się postawą do budowy własnego domu. Wbrew pozorom brak dostępu do kanalizacji nie jest obecnie żadną przeszkodą, a wyjściem może być budowa własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków. Czy to jest jednak lepszym rozwiązaniem od budowy szamba?

Co prawda szambo jest znane każdemu i dość często spotykane wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji, to jednak wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów w czasie jego użytkowania – okresowe przeglądy szczelności czy też jego opróżnianie.

Ekologia i oszczędności!
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są nie tylko znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, ale również rozwiązaniem tańszym na dłuższą metę – odpada koszt opróżniania zbiornika i nie ma tutaj jednocześnie obaw o jego rozszczelnienie się, co jest swoista katastrofą ekologiczną (na małą skalę).

Inne wpisy o budownictwie:

About author

Related Articles